deco-01

שבוע הספר 2016- 5 בלוגריות ממליצות על ספרי הורים וילדים

שבוע הספר 2016

שתפו -›

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

לכבוד שבוע הספר, אחד החגים האהובים עליי בלוח העברי, אין ארוחות משפחתיות מעיקות, אין חופש בגנים אבל יש חגיגה גדולה של ספרים, התחברנו 5 בלוגריות כדי לספר ולהמליץ על ספרי ילדים והורים שאנחנו אוהבות במיוחד. אני בחרתי שלושה ספרים שאני אוהבת כמובן בגלל התוכן אבל בעיקר בגלל האיורים.
את אהבת הספרים קיבלתי מאמא שלי, היא אהבה לברוח מהמציאות ולשקוע בסיפור טוב וגם אני. היא חייתה בתקופה שלפני הטלוויזיה והנכס החשוב לה ביותר היה כרטיס הספרייה. אצלי זה אחרת, עבורי ספרים הם כמו מדליות- אחרי שאני מסיימת ספר (במיוחד כזה שאהבתי) קשה לי לזנוח אותו הרי עברנו חוויה משותפת, אז אני סוגרת אותו ברב טקס ומוצאת לו מקום של כבוד בספרייה.
אני מקווה להעביר את אהבת הספרים גם למעיין (אלוהים יודע שאת אהבת הטלוויזיה היא קיבלה ממני) וכמו שאוכלים קודם עם העינים גם ספרי ילדים חיבים להיות שילוב מוצלח של תוכן טוב ואיורים מושכים ומעניינים. אני רוצה להמליץ על 3 ספרים שאנחנו אוהבות במיוחד, כאלו שאני מקווה שהיא תזכור כל החיים ואני שומרת עליהם מכל משמר.

הראשון מר גזמאי הבדאי– לאה גולדברג כתבה ירמי פינקוס אייר.

המלצה לשבוע הספר- מר גזמאי הבדאי של לאה גולדברג

עם שם כזה איך אפשר לא לחטוף אותו מיד?!
הספר כולל 3 סיפורים מתוך טורי קומיקס בחרוזים שפרסמה המשוררת לאה גולדברג בין השנים 1937- 1948 בעיתון "דבר לילדים" וכמו השפה גם האיורים של ירמי פינקוס זורקים אותי לבית של סבתא, אני מתמלאת נוסטלגיה חמימה עם ריח קל של נפטלין מארונות קיר גדולים. אני נזכרת בטיולים עם סבא לגן השעשועים בימי שבת כשכולם פרשו לשלף שטונדה שלהם. הוא היה מנדנד אותי ואני הייתי שרה לו את הרפרטואר השלם של אליל ילדותי- יהורם גאון.
בסוף הייתי מקבלת גלידת חורף- אב קדמון של הקרמבו, שאפשר למצוא רק בבני ברק וכמו ה'טוויסט', גם בימים הטריים ביותר שלו, יש לו טעם קל של עובש.
'מר גזמאי הבדאי' היה אחד הספרים הראשונים שקניתי למעיין, אולי אני נהנית ממנו קצת יותר ממנה, אבל אני מקווה, שאולי פעם אני אוכל להסביר לה קצת מהילדות שלי דרכו.

המלצה על ספרי ילדים- מר גזמאי הבדאי

'למה לובשת הזברה פיג'מה?'- ע. הלל כתב אביאל בסיל אייר.

המלצת ספרי ילדים- מדוע ולמה לובשת הזברה פיג'מה

כשהולכים לחנות ספרים ומסתכלים במדור הילדים, היד נמשכת מאליה כמו קסם לספרים מסויימים. בלי הסבר הכריכה, האיור, הדמויות קוראות לנו הרבה לפני שהספקנו אפילו לקרוא את שם הספר או את התקציר. 
לרוב אלו ספרים שאייר אביאל בסיל. בלי לשים לב יש לנו בבית המון ספרים שהוא אייר.
עם דמויות מקסימות, שילובי צבעים מושכים וקומפוזיציות מדהימות, זה כבר כמעט לא משנה על מה הספר.
אבל השילוב של השיר/סיפור המוכר והאהוב של ע.הלל עם האיורים של אביאל בסיל הפכו את הספר הזה ל'סיפור לפני שינה' הרשמי בביתנו לחודשים רבים.
עם כיבוי האורות מעיין הייתה מתמקמת במיטה ובקול סמכותי ובלתי מתפשר הייתה מצווה "זברה!". כל הניסיונות להחלפה היו נכשלים עד שקנינו את 'גור חתול אדם ארוך שיער' שכמובן אוייר גם כן ע"י אביאל בסיל.

המלצה על ספרי ילדים- מי יודע מדוע ולמה לובשת הזברה פיג'מה

'לילה בלי ירח'- שירה גפן ואתגר קרת כתבו דוד פולונסקי אייר.

המלצה על ספרי ילדים- לילה בלי ירח

ואחרון בהמלצת ספרי הילדים הוא 'לילה בלי ירח'. פגשתי את הספר הזה לפני שנים רבות, כשעוד הייתי רווקה, ילדים לא היו בתכנון ואורן היה בגדר משאלה שאיחלתי לעצמי.
מצאתי את הספר במפגש אצל חברים עם ילדים והופנטתי, בקושי רב שחררתי את הספר מידי בסוף הערב ונשבעתי שכשיהיו לי ילדים אני מיד אקנה את הספר הזה.
גם בגילי המופלג  אני קוראת את הספר ויוצאת עם זהר (הגיבורה) להרפתקאה לילית שמתחילה קרוב לבית ולנוף העירוני שאנחנו כל כך מכירים ומסתיימת בקסם גדול.

המלצה על ספרי ילדים- לילה בלי ירח
המלצה על ספרי ילדים- לילה בלי ירח

'בת מונטסומה'- הנרי ריידר הגרד כתב 

אני לא כל כך זוכרת את ספרי הילדות המוקדמים שלי, אבל את 'בת מונטסומה' אני לא אשכח לעולם.
הוא היה השלל שלי מ'שבוע הספר' אי שם בשנות השמונים. חזרנו מכיכר מלכי ישראל (הרבה לפני רבין) כשאמא שלי סוחבת בקושי שתי שקיות מלאות ספרים ואני מחבקת שקית עם ספר אחד ויחיד יקר ערך.
הוא היה הראשון מספריית 'כתר' שקראתי ולחלוטין עיצב את הטעם הספרותי שלי.
בזמן ששאר החברים שלי קראו ג'ינג'י וצ'יפופו במרוקו אני התמכרתי לספרי ההרפתקאות הקלאסיים- סיפורים על ארצות רחוקות וזמנים קדומים. 
בת מונטסומה ליווה אותי לאורך כל הילדות, הוא תמיד חיכה לי בספרייה בחדר הילדות שלי וכשהייתי במצוקת קריאה במהלך השנים תמיד הייתי חוזרת אליו.
המקום שלו כל כך מוכר לי שנדהמתי לגלות לאחרונה שהוא כבר לא שם. אני לא זוכרת למי נתתי אותו, אבל אני מקווה שאיפה שהוא נמצא, אוהבים אותו ומעריכים אותו כמו שאני אהבתי.

'22.11.63'- סטיבן קינג כתב 

המלצה על ספר- 22.11.63 של סטיבן קינג

ולבסוף המלצה עכשווית למבוגרים. אני עכשיו בחודש תשיעי והאמת שהחיים מעט נעצרו. אני בעיקר מחכה, אולי זה יקרה היום, אולי מחר? אבל בינתיים קשה מאוד להתרכז בעבודה והמוטיבציה, נו…היא לא באמת קיימת. מזל שנתקלתי בספר הזה.
כמעט 800 עמודים של הסחת דעת מבורכת. רק כדי לסבר את האוזן זה בהחלט לא ספר אימה. 
הוא מספר על מורה לספרות בימינו שמוצא מעין קרע בזמן שיכול לקחת אותו לתאריך מסויים בסוף שנות ה-50. והוא מחליט לקחת על עצמו משימה גדולה לשינוי פני העולם. אז מי לא אוהב סיפורים על נסיעה בזמן, במיוחד כשהם סוחפים אותך לעולם שנבנה בדיוק ומיומנות כמו שסטיבן קינג יודע.
הספר מותח וסוחף ואחרי שצוללים אליו לזמן ממושך מרגישים קצת חוסר אחיזה במציאות כמו שיוצאים מסרט בתלת מימד או יורדים מ'ספינת פיראטים' בלונה פארק, הרגליים צריכות ללמוד למצוא את הקרקע שוב.
הבעיה היחידה שהוא נגמר ממש מהר ועדיין לא ילדתי אז אני חייבת המלצה לספר חדש.

ופה אני מעבירה אתכם ואותי לבלוגריות המקסימות והנהדרות ששותפות לפוסט הזה ושם כולנו נמצא עוד המון המלצות לספרי ילדים ומבוגרים.
-שירה פורר מ pretty simple life ממליצה על ספרי ילדים שכל הורה יזדהה עימם
-סיון ליבנה חכים משתיים סוכר  ממליצה על ספרי ילדים שעוסקים בקבלת השונה
-נעמה אורבך -'נעמה מגשימה מתנות'  מסימני דרך  ממליצה על ספרים ששומרים על הקסם של הילדוּת
-ונופר פכט וירדן גלילי מ Cool and Bello ממליצות על ספרים עם מסרים לחיים וספרים עם חיות כמסר לחיים.
תהנו

hearts-deco
סוף
אהבת את הפוסט?
אפשר לשתף אותו הלאה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
יש לך שאלות או שסתם בא לך להוסיף משהו בנושא?
כאן זה המקום :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מי אני

איזה כיף שבאתם.
אני נועה קליין וזה הבית היצירתי שלי.
כאן אני יוצרת (לפעמים יצירות לבית, לפעמים עם הילדים), אני מבשלת ומארחת.
וכמובן מצלמת ומתעדת הכל כדי לחלוק איתכם את ההשראה, היופי וכל הרעיונות המגניבים.
אני מזמינה אתכם להכנס, לחקור ולהתרווח ואם בא לכם להכיר קצת יותר לעומק מוזמנים…

חבל שתפספסי משהו

פוסטים נוספים

הטבעת
יומן מאויר

טבעת

אנחנו לא נשואים, בעיקר בגלל שאין לנו סבלנות ועניין לארגן חתונה. אבל כשנכנסתי להריון רציתי טבעת. הזוגיות שלנו הייתה כל כך צעירה והייתי סמל ליציבות .אז הלכנו בהתרגשות גדולה לקנות טבעת בגלריה לעתיקות. בחרנו טבעת עתיקה, יפיפייה ועדינה עם יהלום, שדהה מהשנים ופנינה בגוון ורוד. נסענו לצוק מעל חוף הים …

להמשך קריאה ››
diy-tassel-necklace-1
DIY

שרשרת גדילים- הדרכה קיצית לשרשרת אופנתית

כבר הרבה זמן אני מחפשת שרשרת גדילים.אני יודעת, זו אובססיה מוזרה, שבעיקר מתסכלת אותי , כי אני לא מצליחה למצוא אחת, שאני ממש אוהבת.אז חקרתי את האינטרנט והפינטרסט (המקור המוחלט להשראה ויופי) וגיליתי שזה ממש קל להכין שרשרת לבד.אז נסעתי לכיכר המושבות בתל אביב, שם מרוכזות כל חנויות החרוזים וצרכי היצירה לתכשיטים.החנויות …

להמשך קריאה ››
3 מתכונים חורפיים מהמטבח האיטלקי
אירוח

3 מתכונים חורפיים מהמטבח האיטלקי

מתכונים לארוחה משפחתית חורפית של מסימיליאנו דה מתאו- מאסטר שף.
מתכון למרק מיניסטרונה, מתכון ללחם בסיר ומתכון לספגטי עם אנשובי.

להמשך קריאה ››

נושאים

עוד באותו נושא

אם כבר תקועים בבית בגלל הסופה בואו נכניס אווירה אירופאית מושלגת עם משחק החלקרח שהוא גם יצירה עם הילדים מפרינטבלס חינם להורדה מהאתר וחומרים שיש בבית.
אני חורשת ספרים ופודאקסטים ברמה אולימפית אז יצרתי רשימה של פודקאסטים סופר ממכרים ומומלצים ואני פה כדי לשתף.
המלצות למתנות מיוחדות במינן- סדנאות וסיורים קולינאריים מומלצים.
אולי בנושא אחר?

חבל שתפספסי משהו

פשוט הירשמי